Zapis na parichniya oborot

Ние управляваме магазин, в който се записва оборот чрез касов апарат. Много често клиентите искат да дават за закупените стоки в чуждестранна валута, обикновено в евро. Допълнително ли е записът в касовия апарат в далечната валута?

В клуба с изкуство. 111, пар. 3а, т. 1 от ЗДДС, водене на регистри с касови апарати, данъчнозадължените лица по ДДС са длъжни да вземат разпечатка на фискална разписка или фактура от всички продажби, както и да направят отпечатан документ на клиента.

В § 10, ал. 1, т. 14 от Наредбата относно техническите условия, както и в § 8, ал. 1, т. 14 от Регламента за касовите апарати, който съдържа информация, която трябва да се разглежда на фискална касова бележка, трябва задължително да означава валутата, в която се записва продажбата, поне за цялата брутна сума на продажбите.

Основните критерии и технически условия, които са необходими за извършване на касови апарати, се записват, въпреки че в точка 2 от регламента относно техническите условия.

Да, в науката на § 14, ал. 1 от тази наредба, програмата за продажба в интерес следва да включва функция: дава възможност на данъкоплатеца да промени името на валутата, в която се записва продажбата, или неговата абревиатура, както и да програмира дадена промяна предварително, като въведе датата и часа на промяната; вписване на момента и часа на започване на воденето на търговските записи в тази валута във фискална памет и допълнително преобразуване на сумата от брутната сума на продажбите в далечни валути, резултатът от конвертирането заедно с валутния курс и сетълмент на плащането трябва да бъдат затворени върху фискалната касова бележка с логото на валутата ; преобразуването трябва да бъде подготвено с чувствителност не по-малко от шест знака след десетичната запетая и ефектът на преобразуване трябва да се закръгли до втория знак след десетичната запетая.

В допълнение към съкращението на имената на чуждестранните валути, има знаци, които се използват от Националната банка на Полша.

Ето защо, ако данъкоплатецът има смисъл да продава продуктите на съзнанието на потребителите, които плащат такса в чуждестранна валута, по принцип трябва да има фискален касов апарат, подреден в стойност, която ще гарантира обменните курсове.

От формите, които са показани във въпроса, може да се заключи, че наградата за закупени стоки се счита за жива в евро, в разгара на сезона, когато стойността на делото ще бъде представена в злоти. Наредбите за ДДС не регулират валутния курс, който трябва да предприемем, за да конвертираме злотата в евро.